Våra certifierade tekniker

Opus Dental har ett antal certifierade tekniker runt om i landet. De kan hjälpa till med installation, back-up, databashantering mm och har kontinuerlig kontakt med Opus tekniska supportavdelning och tillgång till senaste informationen.

Certifieringen visar att företaget/tekniker har deltagit i utbildning och innehar kunskap om Opus Systemers AS produkter samt tekniska lösningar.

Vi rekommenderar alla våra kunder att använda en av våra certifierade partners / tekniker. Detta kommer att ge dig en trygghet när det gäller installation och konfiguration av systemet, samt eventuell drift.


Med Opus cettifierade tekniker kan du känna dig trygg i att de har god kunskap i Opus Dental och att de är uppdaterade med den senaste informationen.

Norr

Johan Eriksson
TeamNorr IT-partner
Örnsköldsvik
0660-43 18 52
johan.eriksson@teamnorr.se

Örjan Björklund
Unident
Gävle
0346-732400
support@unident.se

Ivan Blom
I2B Konsult AB
Delsbo
0706-81 03 54
ivan@i2bkonsult.se

Wesley Strandh
CoreIT
Örnsköldsvik
0706-00 18 07
wesley.strandh@coreit.se

Mitt

Mike Chapman
Dental-IT
Stockholm
08-546 979 82
mike.chapman@dental-it.se

Peter Oscarsson
Dental-IT
Stockholm
08-546 979 81
peter.oscarsson@dental-it.se

Magnus Svensson
Dental-IT
Stockholm
08 546 979 80 
magnus.svensson@dental-it.se

Viktor Reponen
Dental-IT
Stockholm
08 546 979 80 
viktor.reponen@dental-it.se

Robert Hedlund
DDM Dental AB
Örebro
0702-11 84 79
robert@ddmdental.se

Peter Peric
1Line AB
Västerås
0709-92 84 25
info@1line.se

Olle Hermansson
Heroit Consulting
Knivsta
0707-54 22 60
info@heroit.se

Hans-Olof Strömberg
Office Sverige AB
Stockholm
0763-11 22 27
hans-olof.stromberg@office.se

Simon Carlstedt 
Office Sverige AB
Stockholm 
0735-30 96 32 
simon.carlstedt@office.se

Frank Devlon
Datorkirurgen AB
Stockholm
070-55 444 08
frank@datorkirurgen.se

Henrik Heinerwall
Unident
Stockholm
0346-732400
support@unident.se

Anders Westberg
Unident
Stockholm
0346-732400
support@unident.se

Tim Gustafsson
Unident
Stockholm
0346-732400
support@unident.se

Fredrik Rönnholm
Unident
Stockholm
0346-732400
support@unident.se

Väst och Söder

Mirnes Mustic
Unident
Falkenberg
0346-732400
support@unident.se

Fredrik Sandgren
Unident
Falkenberg
0346-732400
support@unident.se

Andreas Öberg
Unident
Falkenberg
0346-732400
support@unident.se

Kristoffer Bjuringer
Unident
Falkenberg
0346-732400
support@unident.se

Johan Karlsson
Unident
Falkenberg
0346-732400
support@unident.se

Mats Hagelberg
Unident
Malmö
0346-732400

Fidan Ibishi
Unident
Falkenberg
0346-732400

Danijel Lazic
Unident
Falkenberg
0346-732400
support@unident.se

Kristoffer Bjuringer
Unident
Falkenberg
0346-732400
support@unident.se

Johan Karlsson
Unident
Falkenberg
0346-732400
support@unident.se

Christian Dybeck
Office Sverige AB
Göteborg
0709-74 73 72
christian.dybeck@office.se

Andreas Larsson
QLoqic AB
Göteborg
031-61 41 62
andreas.larsson@qlogic.se

Mathias Promma
Vindfällan
+46 70 688 88 80
mathias@vindfallan.com

Johan Karlsson
Mediacenter AB
Mjölby
0708-58 27 90
johan@mediacenter.se

Torbjörn Johansson
Caredental
Falkenberg
0346-88 85 33

Magnus Ewertz
Västra Götalandsregionen AB
Göteborg
031-13 85 60
pkaffe@gmail.com

Magnus Dahlberg
MDAB
Göteborg
0707-59 01 09
magnus.dahlberg@mdab.se

Johan Eksberg
Care IT Väst AB
Borås
0725-52 62 02
johan.eksberg@careit.se

Stefan Sjöberg
Care IT Väst AB
Göteborg
0736-50 66 33
stefan.sjoberg@careit.se

Michael Warmbold
Caredental
Falkenberg
0346-88 85 33

Peter Säfstrand
Future IT Partner AB
Helsingborg
0738-852902
peter@futureitpartner.se

Håkan Eriksson
Goodfellows IT AB
Göteborg
0706-73 69 79
hakan.eriksson@goodfellows.se

Robert Forsberg
Saldab IT AB
Göteborg
0708-35 73 45
robert.forsberg@saldabit.se