Dental-IT kontaktuppgifter
Växel: 08-546 979 00
Support: 08-546 979 80

Dental IT tillhandahåller it-tjänster till privattandläkare. De levererar datorutrustningar, konsulttjänster och serviceavtal. Dental IT har över ett decenium av erfarenhet i den digitala och dentala branschen


Våra certifierade tekniker

Opus Dental har ett antal certifierade tekniker runt om i landet. De kan hjälpa till med installation, back-up, databashantering mm och har kontinuerlig kontakt med Opus tekniska supportavdelning och tillgång till senaste informationen.

Norrland

Johan Eriksson
TeamNorr IT-partner
Örnsköldsvik
0660-43 18 52
johan.eriksson@teamnorr.se

Simon Lundh
TeamNorr IT-partner
Umeå
0906-30 31 06
simon.lundh@teamnorr.se

Örjan Björklund
Unident
Gävle
0346-732400

Ivan Blom
I2B Konsult AB
Delsbo
0706-81 03 54
ivan@i2bkonsult.se

Wesley Strandh
CoreIT
Örnsköldsvik
0706-00 18 07
wesley.strandh@coreit.se

Robbin Ågren
IT-hantverkarna Västerbotten
Skellefteå
0709-79 97 71
robbin.agren@it-hantverkarna.se

Daniel Björklund
Företag
Gävle
Telefon

Svealand

Mike Chapman
Dental-IT
Stockholm
08-546 979 82
mike.chapman@dental-it.se

Peter Oscarsson
Dental-IT
Stockholm
08-546 979 81
peter.oscarsson@dental-it.se

Magnus Svensson
Dental-IT
Stockholm
08-546 979 80
magnus.svensson@dental-it.se

Viktor Reponen
Dental-IT
Stockholm
08-546 979 80
viktor.reponen@dental-it.se

Robert Hedlund
DDM Dental AB
Örebro
0702-11 84 79
robert@ddmdental.se

Hans-Olof Strömberg
Lexicon IT-Konsult Sverige
Stockholm
0763-11 22 27
hans-olof.stromberg@lexiconitkonsult.se

Peter Peric
1Line AB
Västerås
0709-92 84 25
peter.peric@1line.se

Olle Hermansson
Heroit Consulting
Knivsta
0707-54 22 60
info@heroit.se

Henrik Heinerwall
Safe Dental Partner AB
Stockholm
0732-30 70 01
henrik@safedental.se

Miklos Molnar
Lexicon IT-Konsult Sverige
Stockholm
0761-97 04 89
miklos.molnar@lexiconitkonsult.se

Jenny Swenson
Lexicon IT-Konsult Sverige
Stockholm
0701-17 18 81
jenny.swenson@lexiconitkonsult.se

Frank Devlon
Datorkirurgen
Stockholm
0705-54 44 08
frank@datorkirurgen.se

Anders Westberg
Unident
Stockholm
0346-732400

Tim Gustafsson
Safe Dental Partner AB
Stockholm
0732-30 70 01
tim@safedental.se

Fredrik Rönnholm
Safe Dental Partner AB
Stockholm
0732-30 70 01
fredrik@safedental.se

Simon Carlstedt
Lexicon IT-Konsult Sverige
Stockholm
0735- 30 96 32
simon.carlstedt@lexiconitkonsult.se

Götaland

Christian Dybeck
Itent
Göteborg
0709-74 73 72
christian.dybeck@gmail.com

Andreas Larsson
QLoqic AB
Göteborg
031-61 41 62
andreas.larsson@qlogic.se

Anders Kristiansson
Unident
Falkenberg
0346-732400

Mirnes Mustic
Unident
Falkenberg
0346-732400

Fredrik Sandgren
Unident
Falkenberg
0346-732400

Andreas Öberg
Unident
Falkenberg
0346-732400

Michael Warmbold
Caredental
Falkenberg
0346-88 85 33

Peter Säfstrand
Future IT Partner AB
Helsingborg
0738-852902
peter@futureitpartner.se

Mathias Joelson
BKS Sharp Kalmar
Kalmar
0706-88 88 80
mathias.joelson@sharp.se

Johan Karlsson
Mediacenter AB
Mjölby
0708-58 27 90
johan@mediacenter.se

Mats Hagelberg
Unident
Malmö
0346-732400

Shahin Agha-Ghassem
Företag
Falkenberg
Telefon

Adam Strandberg
Caredental
Falkenberg
0346-88 85 33

Magnus Ewertz
Västra Götalandsregionen AB
Göteborg
0311-385 60
pkaffe@gmail.com

Magnus Dahlberg
MDAB
Göteborg
0707-59 01 09
magnus.dahlberg@mdab.se

Stefan Sjöberg
We triggit 4 you AB
Göteborg
0736-50 66 33
stefan.sjoberg@triggerit.se

Håkan Eriksson
Goodfellows IT AB
Göteborg
0706-73 69 79
hakan.eriksson@goodfellows.se

Robert Forsberg
Saldab IT AB
Göteborg
0708-35 73 45
robert.forsberg@saldabit.se

Torbjörn Johansson
Caredental
Falkenberg
0346-88 85 33

Fidan Ibishi
Unident
Falkenberg
0346-732400

Danijel Lazic
Unident
Falkenberg
0346-732400

Kristoffer Bjuringer
Unident
Falkenberg
0346-732400

Johan Karlsson
Unident
Falkenberg
0346-732400

Johan Eksberg
Release IT Borås AB
Borås
0725-52 62 02
johan.eksberg@releaseit.se